Baza wiedzy: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

Ustawienia i Twoje konto

Powrót
Wydział Mechaniczny Technologiczny - Logo afiliacji

Wydział Mechaniczny Technologiczny

Menu jednostki

Profil

  • Struktura organizacyjna
  • Publikacje
  • Udział w projektach

Wydział Inżynierii Produkcji - powstał w 1951 roku jako Wydział Mechaniczny Technologiczny, a obecną nazwę przyjął w 1995 roku.

Jednak początków trzeba szukać w XIX wieku, kiedy została utworzona Szkoła Przygotowawcza do mającego powstać Instytutu Politechnicznego. W 1829 roku w Szkole powstały cztery Wydziały, w tym Wydział Mechaniczny z trzema katedrami: Mechaniki, Budowy Maszyn i Technologii Mechanicznej. Przez lata zmieniały się struktura i nazwa, ale nic, nawet wielkie wydarzenia historyczne, nie zatrzymało rozwoju Wydziału. Obecnie, kształcący blisko 3000 studentów, WIP jest jednym z największych Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej kształci studentów w zakresie inżynierii produkcji – rozumianej jako połączenie zagadnień konstrukcyjnych, technologicznych, organizacyjnych i menedżerskich. Wydział zatrudnia około 200 nauczycieli akademickich, w tym wielu wybitnych, znanych na całym świecie – twórców oraz autorów patentów i licencji sprzedawanych do krajów całego świata. Na Wydziale, w dobrze wyposażonych laboratoriach, pracowniach badawczych i komputerowych prowadzone są liczne prace badawcze, konstrukcyjne, technologiczne – bardzo często przy współudziale studentów Wydziału, którzy traktowani są jako doceniani partnerzy profesorów, adiunktów i asystentów. Absolwenci Wydziału są cenionymi specjalistami, cieszącymi się uznaniem w kraju i za granicą, pracującymi prawie we wszystkich – także najbardziej rozwiniętych – krajach świata. Podobny model kształcenia stosowany jest również w Japonii, USA i Unii Europejskiej na wydziałach Production Engineering.

Obecnie Wydział Inżynierii Produkcji mieści się w trzech budynkach. Dwa z nich znajdują się na terenie południowym: pierwszy przy ulicy Narbutta 85 (Gmach Nowy Technologiczny) i drugi przy ulicy Narbutta 86 (Gmach Stary Technologiczny) wraz z wybudowanym osiem lat temu łącznikiem wypełniający przestrzeń pomiędzy skrzydłami budynku Nowej Technologii. Trzeci budynek znajduje się przy ulicy Konwiktorskiej 2, gdzie mieści się Zakład Technologii Poligraficznych


Jednolity identyfikator zasobu
http://wizzar.ii.pw.edu.pl/RepoTest//info/affiliation/WUT-4fcf9ad1-8052-4961-bf96-6669410c6159/

Potwierdzenie
Czy jesteś pewien?
Zgłoszenie uwag dotyczących tej strony
Schowek